WarFor nie je žiadny výmysel či výplod niekoho fantázie. Je to svet, ktorý v dávnych dobách vytvorili traja všemohúci. Svet, v ktorom vládne zlo, ale aj príjemný život, nenarušený žiadnym nebezpečenstvom. Svet WarFor je rozľahlý. Dajú sa tu nájsť morské pláže, ostrovy, hory, pláne, lúky, lesy, jaskyne, mestá, dediny. Celý tento svet je obohnaný magickými hradbami, ktoré zabraňujú všetkému zlému sa do neho dostať. Okolo WarForu sa nachádzajú tiež dediny, mestá, lúky, lesy, hory a pod, lenže ovládané démonmi a bytosťami, ktorí oplývajú zlými silami. Zlé bytosti chceli mať WarFor pre seba. Chceli mu vládnuť, celý si ho podmaniť, lenže prišli všemohúci a pomocou runové mágie časť WarForu zabezpečili magickými hradbami, za ktorými si vystavali svoj svet, podľa svojich predstáv. Väčšinu obyvateľov, ktorí boli otrokmi zlých síl, prepravili do bezpečia za obohnané hradby. Do sveta, ktorému ponechali pôvodný názov, a to názov WarFor. Tu, za magickými hradbami využili všetku svoju moc a upravili WarFor do prekrásnej podoby. Stvorili domy, lúky, lesy, hory, zvieratá, more, rastlinstvo, mestá, dediny, a všetko, čo v žiadnom svete nemôže chýbať. Svoje prvotné obyvateľstvo vyučovali mágii a naučili ich aj rôznym remeslám, ktorými sa obyvateľstvo živí. Je tu trhovisko, prebiehajú tu obyčajné obchody medzi obyvateľmi, deti sa vzdelávajú runovej mágii a po ukončení štúdia si hľadajú rôzne pracovné uplatnenie, ktorému sa ďalej venujú.

Vo svete WarFor za magickými hradbami panuje väčšinou pokoj, mier a pohoda. Ľudia si navzájom pomáhajú, nehašteria sa, využívajú runovú mágiu s mierou a s opatrnosťou. Tak ako všade sa aj tu nájde pár lumpov, ktorí musia byť zavretí do miesta najväčšieho utrpenia, kde pykajú za svoju neposlušnosť. Trpia tam tak dlho, kým sa neukľudnia a kým nie sú schopní začleniť sa do bežného WarForského života.

V tomto svete nestretnete len ľudí. Všemohúci za magické hradby pred zlom ukryli aj iné rasy. Preto nie je divu, že sa tu okrem ľudí môžete stretnúť i s elfami, vílami, démonmi, preasentmi a upírmi. Všetci tu žijú v harmónii a vzájomne si neškodia.

Všemohúci tu stvorili aj vlastnú kultúru, architektúru, sviatky, oslavy, zábavné hry atď. Po vzájomnej dohode všetkých troch všemohúci využili mágiu run i k úprave podnebia, dĺžky trvania roka, k úprave mesiacov v roku a pod.

Kým v bežnom svete trvá rok oveľa dlhšie, na WarFore trvá rok len 6 mesiacov, má štyri ročné obdobia, neoslavujú sa tu Vianoce a vôbec sa tu nepreferujú zvyky či oslavy, ako v bežnom svete mimo magické hradby. Je tu všetko úplne tak, ako chcú všemohúci.

Podnebie je tu v celku mierne. Nikto poriadne nevie prečo, ale už od doby, čo svet, v ktorom vládne zlo, bol obohnaný magickými hradbami sa tam, kde vládne zlo, vyskytuje temnota, tornáda, obrovské prietrže mračien, snežné fujavice, kľukaté blesky, ktoré rozsvietia oblohu, prudké zemetrasenia, ktoré rúcajú schátralé domy, nevysvetliteľné obrovské požiare, ktoré sa nedajú uhasiť. Naopak tam, kde vládnu všemohúci, po väčšinu roka vládne slnečný svit, občas aj zaprší, strhne sa nejaký ten menší vietor, búrka či spadne niekoľko snehových vločiek. Medzi obyvateľmi WarForu za magickými hradbami sa rozpráva, že všemohúci riadia počasie tak, ako sami chcú. V ich svete prevláda svetlo, za magickými hradbami, kde vládne zlo, prevláda temnota.

Obyvatelia, ktorým sa nepodarilo dostať do sveta ovládaného všemohúcimi, a ktorí musia žiť v utrpení a núdzi tam, kde vládnu zlé sily, sú chudáci. Nemajú ani poriadnu strechu nad hlavou, nemajú čo jesť a väčšinou skoro umierajú, pretože nemajú z čoho žiť. Zlé sily ich ničia až do ich posledného dychu. Kým tam, kde vládnu všemohúci, sa ozýva spev, smiech, občas aj plač, ale aj hudba. Za magickými hradbami panuje život.

Vzhľadom k tomu, že je svet, v ktorom vládnu všemohúci rozdelený tiež na mestá, dediny, ostrovy atď, bolo tu zavedené i cestovanie. Cestuje sa tu pomocou slnečných lúčov, čo znamená, že vždy nájdete stanovište slnečných lúčov, chytíte sa lúča a pomocou slnečných lúčov odcestujete tam, kam potrebujete. Pri cestovaní je však potrebné strážiť si svoju magickú energiu, pretože keď Vás oslabí, môžete spadnúť niekde na polceste a musíte skúsiť šťastie znovu.

Ak sa domnievate, že magické hradby sú jednoliate a nedá sa mimo nich dostať, mýlite sa. V určitých odstupoch sú v hradbách stvorené pevné brány, ktorými sa dá dostať do sveta, v ktorom vládne zlo. Tieto brány sú však pozorne hliadkovali silnými magickými runami, ktoré na ne aplikovali sami všemohúci a tiež špeciálne zaškolenými strážcovia brán, ktoré k obrane tohto sveta využívajú rôzne magické zbrane, o ktorých si povieme v jednej z ďalších kapitol. Brány sa čas od času na rozkaz niekoho z vedenia tohto sveta otvoria, pričom nimi prejde skupinka odvážlivcov pod vedením silného bojovníka, ktorý je prezývaný výpravca. Výpravcovia vedú svojich zverencov do boja so zlými silami, či už len preto, aby niekoho zachránili od utrpenia tým, že ho privedú za magické hradby, alebo preto, že sa chcú stretnúť so zlými silami. Väčšinou sa však výpravy za magické hradby usporadúvajú vtedy, keď je nutné niekomu prísť na pomoc alebo doručiť do bezpečia nejakú cennosť, ktorá by mohla v rukách zlých síl spáchať ešte väčšie škody. Brán, ktoré umožňujú odchod z opevnenej časti WarForu, je niekoľko. Najznámejšia je však strieborná brána, ktorá je strážená Peridanom, veliteľom strážcov brán, ktorý sa už vrátil z mnohých výprav mimo magické hradby s vynikajúcimi úspechmi a ktorý už splnil hromadu úloh, ktoré mu zadali sami všemohúci.

 

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/lib/php/20160303/php_curl.dll' - /usr/lib/php/20160303/php_curl.dll: cannot open shared object file: No such file or directory

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: